VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Ez a cikk akkor szól igazán neked, ha azok közé tartozol, akik elhanyagolják a cipőtisztítást, noha minden cipővásárláskor megveszik a pénztárnál felajánlott ápolószert is, de csak azért, hogy aztán otthon rögtön eltegyék egy szekrény mélyére.
A lábbeliknek általában jót tesz a mindennapi tisztítás. Az új cipőket is érdemes ápolószerrel bekenni, és óvni a nedvességtől.
A rugós sámfa használata révén a hordástól keletkezett gyűrődések és elhajlások kiegyenesednek. A természetes bőr könnyen szívja magába a nedvességet, ezért fából készült sámfa való hozzá.
A természetes bőrcipők ideális ápolószere a dobozos vagy tubusos kiszerelésű színes cipőkrém. Ha viszont például a fekete cipőre rendszeresen színtelen krémet kenünk, akkor idővel szürkévé fakul. Tisztítás után a cipőt kenjük be jó minőségű, vízálló cipőkrémmel. Fényesebb lesz a cipő, ha a cipőkrémhez néhány csepp kávét adsz.
Velúr cipő
A velúr cipőket színben egyező, impregnáló spray-vel kezeljük. Ez egy filmréteget képez a cipő felszínén, amely védi a nedvességtől.
Lakkozott cipő
A lakkozott bőrcipő hidegben megkeményedik, és a műanyag lakkréteg berepedezik, ezért inkább télen ne hordjunk ilyet. Ha mégis, akkor felvétel után pár percig még várjunk, amíg átmelegszik a lábunkon, és csak utána menjünk ki az utcára. Óvjuk a karcolódástól, a súrlódástól, az éles tárgyaktól. Használat után tömjük ki sámfával vagy papírral, hogy a felsőrésze ne veszítse el a formáját. Ha hosszabb ideig nem hordjuk, akkor kenjük be fehér glicerinnel vagy vazelinnel. Így nem szárad ki, és nem fog töredezni.
Úgy tegyük el, hogy ne érjenek egymáshoz. Legjobb puha ruhába becsavarni külön-külön mindegyiket. Ha a fényét elveszti, akkor ricinusolajba vagy lenolajba mártott flanelruhával fényesíthetjük ki. A beporosodott lakkcipőt szilikonos szivaccsal időnként kifényezhetjük. A szilikon használata után a lemosáson kívül egy ideig ne alkalmazzunk más ápolási eljárást a cipőn.
A cikk folytatódik, lapozz!