Adri hátrahagyta Budapestet és egy virágzó bőrműves vállalkozást épített

Adri hátrahagyta Budapestet és egy virágzó bőrműves vállalkozást épített

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Adri hátrahagyta Budapestet és egy virágzó bőrműves vállalkozást épített

VIDEO A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek

Rengetegen döntenek úgy manapság idehaza, hogy a vidéki életüket hátrahagyva Budapesten próbálnak meg munkát vállalni, és sokan közülük ott is telepednek le. Tálosi Adrienn viszont éppen ellenkezőleg döntött, és ezt mind a mai napig nem bánta meg, sőt!

Adri mindig is szeretett kézműveskedni, az évek során egyre többet tanult a bőrművességről, ami idővel a szenvedélye lett, egy ponton pedig azt érezte, hogy inkább visszaköltözne Zalába, ahonnan származik. 

Időközben megalapította saját márkáját, az Audrey Leather Goodsot, és azóta is csodás táskákat és sok más gyönyörű kiegészítőt is készít. Inspiráló történetéről, munkásságáról és jövőbeli terveiről most ő maga mesélt.

Honnan ered a kézműveskedés iránti szereteted?

Kreatív családban nőttem fel, ahol a kézműveskedés természetes része volt a mindennapoknak. Szüleim és nagyszüleim is szívesen foglalkoztak különféle kézműves tevékenységekkel: nagymamám hímzett, anyukám kötött, horgolt és mindig lakberendezett, míg keresztapám kosarakat font. Ennek hatására engem is vonzott a különböző kézműves technikák kipróbálása.

Fotó: @audreyleathergoods

Mi adta az ötletet annak idején ahhoz, hogy bőrművességgel kezdj el foglalkozni, és miként sajátítottad el a szakmai alapokat?

Pályaválasztáskor, 18 évesen, komoly dilemmával szembesültem, mivel egyik egyetemi szak sem vonzott igazán, de az egyértelmű volt számomra, hogy valami kreatív területen szeretnék elhelyezkedni. Egy ismerősöm, aki akkoriban bőrművességet tanult a Népi Mesterségek és Művészetek Iskolájában Budapesten (mely azóta megszűnt), ajánlotta ezt a szakot.

Beszélgetésünk során szimpatikusnak találtam a képzést, bár akkor még nem döntöttem el véglegesen, hogy a bőrművesség lesz a választott területem. Az első évben népi játszóház és foglalkozásvezető képzésen vettem részt, amely lehetőséget adott arra, hogy bepillantást nyerjek az összes népi mesterségbe. A következő évben lehetett szakosodni és a bőrművesség mellett döntöttem mert ezt az anyagot találtam a legsokoldalúbbak.

Fotó: @audreyleathergoods

Hogyan született meg az Audrey Leather Goods?

Az Audrey Leather Goods létrejötte egy hosszú és rögös folyamat eredménye, amely során fokozatosan alakult ki a saját stílusom. Népi bőrművességet tanultam, de már a képzés alatt  érdeklődtem az iparművészet iránt is. Az OKJ-s képzés után elvégeztem az ELTE-n a művelődésszervező szakot. Ezt követően irodai adminisztratív munkakörökben dolgoztam 14 évig. 

A munka mellett folyamatosan képeztem magam bőrműves táborokban, iparművészeknél, és fokozatosan elkezdtem felépíteni a márkát. Évekig másodállásban vállalkoztam, ami kihívásokkal teli volt. Emellett hazavágytam Zalába. 2019-ben jelentős mérföldkőhöz érkeztem: úgy döntöttem, hogy hátrahagyom budapesti életemet, és teljes mértékben a bőrművességnek szentelem magam. 

Felmondtam a munkahelyemen, hazaköltöztem, és egy pályázati lehetőség révén végre megvalósíthattam álmomat, hogy olyan tevékenységet végezhessek, amiben igazán otthonosan érzem magam és amit szeretek. 2020 óta egyéni vállalkozóként dolgozom.

Fotó: @audreyleathergoods

Melyek számodra a legfontosabb alapelvek a táskák és egyéb holmik megalkotásakor?

Jelenleg két fő irányvonal formálódott ki a munkámban. Az egyik a hagyományos népi bőrművességet értelmezi újra a mai kor igényeinek megfelelve. A másik egy letisztultabb iparművészeti vonal, amely arra összpontosít, hogy olyan stílusos öltözékkiegészítőket készítsek, amelyek az aktuális divatirányzatoktól függetlenül hosszú távon hordható, kortalan és praktikus darabok legyenek.

Fotó: @audreyleathergoods

Pontosan milyen módokon jelenik meg a márkád életében a fenntarthatóság?

Első lépésként az alapanyagbeszerzésre fókuszálok: kizárólag EU-ból származó bőröket vásárolok, mivel az EU-n belüli bőrgyárakat szigorú környezetvédelmi előírások kötik. Emellett a rövidebb szállítási lánc is hozzájárul a környezeti lábnyom csökkentéséhez. 

Fotó: @audreyleathergoods

Igyekszem a legtöbb termékemet növényi cserzésű bőrből készíteni, ezzel is csökkentve a környezeti terhelést. A bőrhulladékokat workshopok során fel tudom használni, de más kézművesek is felvásárolják ezeket. A csomagolás során kizárólag újrahasznosított anyagokat használok.

Fotó: @audreyleathergoods

Mivel biztatnál másokat arra, hogy mind különleges alkalmakkor, mind a hétköznapokban bátran válasszanak egyedi, kézműves holmikat?

Az egyedi, személyre szabható kézműves termékek különleges és megismételhetetlen jellege biztosítja, hogy ne találkozzunk ugyanazzal az utcán. Emellett fenntartható és környezettudatos választást jelentenek, hiszen hazai kis szériás gyártásból származnak, és így hozzájárulnak egy helyi kisvállalkozás támogatásához. Ez a választás nemcsak a környezet védelmét szolgálja, hanem a helyi gazdaság fejlődését is elősegíti.

Fotó: @audreyleathergoods

Mely eddig kapott visszajelzésekre gondolsz vissza a legszívesebben?

A legnagyobb örömet számomra az jelenti, amikor egy vásárló visszatér, mert elégedett volt a termékemmel. Ugyanakkor különleges érzéssel tölt el, amikor az utcán sétálva meglátom valakin a táskámat, és látom, hogy az én munkám részévé vált a mindennapjainak.

Fotó: @audreyleathergoods

Milyen jövőbeli terveid vannak?

Sok izgalmas tervem van a jövőre nézve. Jelenleg azon munkálkodom, hogy bővítsem a kínálatomat új termékekkel. Ezen a téren intenzíven dolgozom, de a részleteket még nem szeretném megosztani. Emellett idén októberben részt veszek egy külföldi vásáron, ahol új kihívások várnak rám.

Nyitófotó: @audreyleathergoods

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!