Van, hogy egyáltalán nincs kedvünk hozzá és van, hogy annyira vágyunk rá, mint a férfiak, akik köztudottan szinte bárhol és bármikor készen állnak az aktusra. Hogy mitől van ez? Természetesen – az érzelmi állapoton kívül – bizonyos hormonszintjeink csökkenése és emelkedése miatt, amiket a menstruációs ciklusunk szabályoz.
A menzesz egészen furcsa dolgokat művel a női testtel – már az is elképesztő, hogy mennyi vért vesztünk napokon keresztül és mégsem vérzünk el – és ez alól a szexuális étvágyunk sem kivétel. Nézzük, mi befolyásolja hullámvasút-szerű vágyódásunkat a testiségre.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/5 A „gyerekcsináló” időszak
Progresszív világnézet ide vagy oda, ha pusztán anatómiai szempontból nézzük, a nők arra vannak programozva, hogy életet adjanak és gyerekeket szüljenek, ezért hormonjaink szabályozása a peteéréssel van összefüggésben, az pedig a szexuális étvágyunkkal. Az ovulációnak jelentős hatása van a hangulatunkra és energiaszintünkre, az egyik leggyakoribb ilyen hatás pedig természetesen a megnövekedett libidó.
A legtermékenyebb napokon a nők hajlamosabbak lehetnek kihívóbb ruhákat viselni, de még az is megváltozhat, hogy milyen férfiakat találnak vonzónak.
A petesejt mindössze kb. 24 órán át életképes, ekkor kell megtörténnie a fogantatásnak, így nem csoda, ha szervezetünk mindent megtesz ilyenkor, hogy „akcióhoz” jussunk.