A leégésre leginkább a világos bőrűek hajlamosak, de olykor a sötétebb bőrűeket sem kímélik a káros sugarak – elég akár egy hosszabb séta a napon, és már kész is a baj. A tünetek általában pár órával az égést követően jelentkeznek: a bőr kipirosodik, húzódik, esetleg kihólyagosodik.
Ilyenkor még a kedvenc ruhadarabod érintése is olyan, mintha apró tűk szurkálnák a bőröd felszínét. Ezeket a tüneteket érdemes minél hamarabb kezelned, hiszen a leégés nagyban növeli a melanoma kialakulásának kockázatát – ehhez azonban nem kell a legdrágább készítményeket megvásárolnod, hiszen néhány otthon fellelhető alapanyag segítségével te is kikúrálhatod magad!
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/5 Aloe vera jégkockák
Már az ókorban felismerték a húsos levelű Aloe vera nedűjének jótékony hatását. Az aloéból készült gél már önmagában hatásos lehet, hiszen nyugtatja a bőrt, enyhíti az égési sebek okozta irritációt, illetve bőrregeneráló hatású.
Ha fokozni akarod az Aloe vera gél hatását, akkor nyomj belőle egy keveset a jégkockatartóba, és fagyaszd le. Az így kapott kockák gyors enyhülést hoznak az égő bőr számára. Ügyelj rá, hogy adalékanyagmentes gélt használj!
A krumpli nem csak sütve jó, hanem a napégés tüneteinek enyhítésére is kiválóan alkalmas. Ehhez a kúrához a következőkre lesz szükséged: két közepes burgonya, sajtreszelő és vattakorong.
Jó alaposan mosd meg a krumplikat, majd a legkisebb lyukon héjastul reszeld le őket egy tálba – ha a reszelék száraznak tűnik, nyugodtan adj hozzá egy kicsi vizet! Az így kapott masszát egy vattakorong segítségével vidd fel a bőrödre.
A burgonya allantoint tartalmaz, amely egy sebhegesedést és sejtképződést elősegítő szerves vegyület.