Minden párkapcsolatban vannak megpróbáltatások, ezeken végigmenni pedig sosem volt egyszerű feladat. Azonban a modernebb generáció már rengeteg új kihívással találja szemben magát, a régi problémák mellett. Ugyanis az alábbi párkapcsolati gondok évtizedekkel korábban még nem is léteztek!
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Félreértések a hálón
Noha megkönnyítette az életünket az okostelefon és az internet, egyúttal hozott magával pár újkeletű problémát is. Az egyik ilyen az, hogy sokkal több félreértésre kerül sor írásban, mint szóban, hiszen nem halljuk a másik hangját, vagy látjuk a mimikáját. „Most viccel, vagy teljesen komolyan gondolja, amit ír?”
Őszinte leszek, meg sem tudnám számolni, az elmúlt 10 évben hány olyan alkalom volt az életemben, amikor az éppen aktuális barátommal cseteltünk, és fogalmam sem volt, hogy rossz a kedve, haragszik rám, vagy bántja valami, csak mert lehagyta a hangulatjeleket az üzenetek végéről.
Ez aztán engem is frusztráltabbá tett, és ahelyett, hogy nyugodtan rákérdeztem volna, volt, hogy elkeseredtem (feleslegesen). Néha egy-egy smiley hiánya is képes kirobbantani a konfliktust, és még ha kívülállóként ez sokszor apróságnak tűnhet, attól még rendkívül valós a probléma, különösen a fiatalabb korosztály körében.
Félelem attól, hogy kimaradunk
A modern kor egyik legnagyobb problémája a lehetőségek tárházában rejlik. Rengeteg olyan párt ismertem, ahol az egyik fél idővel eljátszott a gondolattal, vajon nincs-e valahol a világban egy másik nő vagy férfi, aki mellett sokkal boldogabb lehetne. Volt, aki konkrét személyt is meg tudott nevezni (kollégát, régi ismerőst, első szerelmet), és olyan is, aki a Tinder megannyi felhasználója között vélte megtalálni a jobb partnert, sokszor teljes titokban.
Pedig egy párkapcsolat (ideális esetben) az elköteleződésről szól, és arról, hogy azért vagyunk együtt valakivel, mert hiszünk a közös jövőben. Azonban sajnos most, hogy olyan egyszerű bárkivel beszélgetni a neten, vagy leszervezni egy randit, a kísértés is nagyobb lett, és egyre többen izgulnak azon, miből maradnak ki, amikor épp komoly kapcsolatban élnek.
Amikor a rokonok közbeszólnak
Egy ideje már feltűnt, hogy míg a mi nagyszüleink képesek voltak elengedni a gyerekeiket, addig a mostani 40-60 közötti korosztálynak ez sokkal nehezebben megy. Rengeteg olyan idősebb anyuka és apuka él a környezetemben, akik még akkor is bele szeretnének szólni a gyermekük életébe, amikor az már 35 is elmúlt, és rég elköltözött otthonról.
Ezért sok fiatal pár találja szemben magát azzal a problémával, hogy a rokonok túlságosan is belefolynak a hétköznapjaikba, meg akarják mondani, hogy szervezzék le az esküvőjüket, kiket hívjanak meg rá, de még azt is, hogy miként vezessék a háztartást.
Azonban ezt csöndben végigbólogatni nem feltétlenül jó ötlet hosszú távon, hiszen könnyedén megeshet az, hogy túl nagy irányítást adunk olyan emberek kezébe, akiknek egyébként nem lehetne beleszólásuk két ember szerelmébe és kapcsolatába. Ha úgy érzed, a párod, vagy akár a te családod túlságosan is jelen van az életetekben, ideje leülni, és őszintén beszélni velük!
A közösségi média ereje
Szóval, van egy párkapcsolatod, boldogok vagytok, naná, hogy kell pár fotó a Facebookra, igaz? Amíg ez évi öt alkalomnál nem több, minden rendben. De onnantól kezdve, hogy túl gyakori posztolókká váltok, a saját kapcsolatotoknak tesztek rosszat. Szakértők szerint az, hogy tökéletességet sugalló fotókat teszünk közzé magunkról és a szerelmünkről a neten, észrevétlenül is olyan elvárásokat ébresztenek bennünk, amelyek nem realisztikusak.
Azt akarjuk, hogy a szerelmünk valóban olyan legyen, mint azon a jól megszerkesztett fotón, és a tény, hogy egyébként a valóságban vannak vitáink, ellentéteink, azt éreztethetik velünk, hogy mégsem a megfelelő emberrel vagyunk együtt. Pedig erről szó sincs! Én is észrevettem már, hogy sokszor épp azok a párok mennek szét, akik előtte két héttel még a romantikus képeket tették ki; talán pont azért, hogy illúziókba ringassák magukat még egy kis ideig…
A manipuláció, mint eszköz
Amikor csalódunk, értelemszerűen eldöntjük, hogy ilyen többé nem lesz. Hogy óvatosabbak leszünk, vigyázunk a szívünkre, és tényleg csak azt engedjük be a falon túlra, aki megérdemli. Talán ez az oka annak, hogy a modern világban mindenki próbál valamilyen taktikát űzni, játékot játszani, és győztesen kijönni a helyzetből. Nem merünk kitárulkozni, mert félünk a becsapástól. Félünk őszintén beszélni az érzéseinkről, mert rettegünk a visszautasítástól.
Amikor beszélgetni kezdünk valakivel a neten, úgy olvassuk el az üzenetét, hogy ne lássa, csak azért, hogy legyen időnk kitalálni egy higgadt választ, amiből nem jön rá azonnal, hogy tetszik nekünk, de mégis sejtse egy kicsit. Az állandó taktikázás pedig épp azt a szépséget veszi ki a kapcsolatainkból, amitől olyan ártatlan és szép volt egy szerelem még tinikorunk kezdetén.
Féltékenység max fordulatszámon
Nem lep meg, hogy a válások jelentős részét a modernebb korszakban a Facebooknak és az Instagramnak köszönhetjük. Elég csak egy kósza lájk egy másik személy fotóján, és máris meggyőződésünk, hogy a párunk fél lábbal már a kapcsolaton kívül van, hogy titkon gyengéd érzelmeket táplál más iránt, és boldogtalan velünk. Egy új ismerős, és rögtön felvetül bennünk a kérdés: „Igen? És mégis mikor, hol találkoztak?”
A közösségi média a féltékenységből eredő viták legnagyobb forrása, és hacsak nem tudjuk kezelni ezeket az érzéseket, a kapcsolatunk végét is elhozhatják. Ezért fontos, hogy sose a közösségi média diktáljon, hanem te! Felejtsd el a kémkedést, és ha valami mégis kérdéseket vet fel benned, inkább kérdezz rá őszintén. Ha a párodnak titkolnivalója van, rögtön látni fogod, ahogy azt is, hogy semmiségbe láttál bele többet a kelleténél.
Állandóan az izgalmak
Számít, hogy a kapcsolatunk változatos legyen, és ne mindent a rutin irányítson. Azonban a filmekből folyton azt látjuk, hogy mennyire fontos az izgalmat hajszolni, és hogy ha nem mozdulunk ki eleget, előbb-utóbb a kapcsolatunk is ellaposodik.
De miért is kéne így lennie? Miért kéne megfelelnünk egy olyan elvárásnak, amit nem lehet minden emberre ráhúzni? A modern párok ennek ellenére sajnos nagyon sokszor hajszolják bele magukat olyan élethelyzetekbe, amelyek nem is teszik őket boldoggá, csak azért, mert mindenkitől azt hallják, hogy „így kell lennie”.
Hogy muszáj elmenni együtt bulizni szombaton, nem szabad minden hétvégén otthon lenni, és ha a kapcsolatból hiányzik ez a fajta izgalom, akkor váltani kell, mert unatkozni fogunk. Szó sincs erről! Az a fontos, hogy mindkettőtök igényei teljesüljenek, és ha nektek szuper, hogy otthon töltitek a legtöbb hétvégét, érezzétek jól magatokat! Csak ennyi számít.