Most, az év végéhez közeledve különösen sokan érezzük azt, hogy stresszesebbek vagyunk, mondhatni csak sodródunk az árral, rohanunk, és egyszerűen nem sikerül időt szakítanunk a kikapcsolódásra. Ha viszont már krónikus stressz érint bennünket, az a testi és a lelki egészségünknek is árthat. Eipl Petra holisztikus coach most segít, hogyan ismerhetjük fel, ha a stressz már kezd eluralkodni az életünkön, és abban is, mit tehetünk azért, hogy újra nyugodtan és kiegyensúlyozottan élhessünk.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Mondhatjuk, hogy a stressz alapvetően mindannyiunk életének természetes része?
Először is fontosnak tartanám tisztázni, hogy pontosan mit is értünk stressz alatt. A stresszhormonként becézett kortizol minden ember szervezetében jelen van, és egyfajta vészjelző funkcióként jelzéseket ad, ha életveszélyben vagyunk.
Ez a hormon akkor is megjelenik egyébként, ha éhesek vagy álmosak vagyunk, de nem elégítjük ki a szükségletünket. Tehát igen, mindenki életének szerves része ez a fajta stressz, és láthatjuk, hogy ebben a formában értünk van, az életünket védi. Viszont ez a jelzőberendezés nagyon sokszor nem működik szabályozottan, és egészen egyszerűen bekapcsolva marad ez a nyomógomb, mert nem kapcsolódunk a testünkkel és nem vezetjük le a feszültséget. Ilyenkor beszélünk krónikus stresszről, amikor ez az állapot tartósan fennáll a szervezetünkben.
A cikk folytatódik, lapozz!