7 napnál tovább tart a menstruációd? Ezt próbálhatja üzenni a tested

7 napnál tovább tart a menstruációd? Ezt próbálhatja üzenni a tested

Címlap / Életmód / 7 napnál tovább tart a menstruációd? Ezt próbálhatja üzenni a tested

Veled is előfordult már, hogy a menstruációd első napján úgy érezted, mintha több, mint egy hete tartanának a görcsök és a betétek, tamponok cserélése? Vagy esetleg jártál már úgy, hogy valóban egy hétnél is tovább menstruáltál? A nagyon hosszú vagy erős menstruáció mindenképpen több figyelmet érdemel, és ha bármelyik, vagy esetleg mindkettő igaz rád, fontos hogy kiderítsd, mit próbál üzenni neked a tested.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Amikor baj lehet

Dr. Gunvor Ekman-Ordeberg, a DeoDoc Intimate Skincare társalapítója szerint orvosi értelemben, ha több, mint hét napig erősen menstruálsz, az rendellenesnek tekinthető, akárcsak az, ha ennél rövidebb ideig olyan erős vérzésed van, hogy egy órán belül tampont vagy betétet kell cserélned, mert átázik (egyes esetekben, nem erős menstruáció esetén 8 nap még normálisnak tekinthető).

Bármelyik is fordul elő veled, már a legelső alkalommal érdemes felkeresned a nőgyógyászodat, rendszeres panaszok esetén pedig különösen fontos, hogy minél előbb megvizsgáljon, még akkor is, ha egyébként minden évben el szoktál menni egy nőgyógyászati szűrővizsgálatra.

De nem jó jel az sem, ha az éjszaka folyamán egyszer vagy többször arra ébredsz, hogy ki kellene cserélned a tampont vagy a betétet, vagy ha állandóan nagy vérrögöket látsz a menstruációs vérben. Illetve az sem természetes, ha a menstruáció alatt olyan erős fájdalmaid vannak, vagy annyira fáradtnak érzed magad, hogy az már megakadályozza az átlagos, hétköznapi dolgaid elvégzését.

Mi okozhatja a problémát?

A túl hosszú menstruáció mögött többféle ok is állhat. Dr. Ordeberg szerint a leggyakoribb okok közé tartozik például a mióma vagy a polipok. Ezek olyan egyéb tünetekkel is járhatnak, mint a kismedencei fájdalom, a székrekedés, a gyakori vizelés vagy a fájdalmas szexuális együttlét. De okozhatja a gondot a réz hormonmentes fogamzásgátló eszköz is, különösen, ha csak nemrégiben helyezték fel. Így ha ilyen eszközt használsz, erre feltétlenül érdemes gondolnod.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!