Nemhogy friss pályakezdőként, de még tapasztalattal a hátad mögött sem könnyű olyan munkát találni, amit szívesen csinálsz, miközben szuper a közösség, és a fizetés is magas. Az iskolából kikerülve pedig pláne nem egyszerű, hiszen nehezebb összeraknod az önéletrajzod, és mivel még sosem voltál állásinterjún, könnyen elkövethetsz bizonyos hibákat. Most eláruljuk, mik azok a dolgok, amiket az egykor friss álláskeresők ma már másképp csinálnának, ha visszamehetnének az időben.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/6 Minél hamarabb neki kell állni a keresésnek
Egy kutatás szerint az emberek jelentős része úgy gondolja, hogy jobb lett volna, ha minél hamarabb elkezdik bújni az álláshirdetéseket, mert nem egy rövid folyamat. Sokan ugyanis addig várnak a keresgéléssel, míg le nem zárul valami az életükben, például kézben nem tartják a diplomájukat, vagy el nem hagyják az előző munkahelyüket - sőt, ezt követően még egy kis időt is hagynak maguknak a pihenésre.
Azonban az álláskeresés sajnos nem úgy megy, hogy elkezded keresni a munkát, és pár napon belül már írod is alá a szerződést.
Az esetek többségében legalább 3-4 hónap telik el, mire valakinek sikerül állást találnia, így érdemes mielőbb szétküldeni a jelentkezéseidet.
Sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy kizárólag a tanulásra koncentráljanak, ezért a legtöbb diák kénytelen munkát vállalni iskola mellett.
Akik viszont ezt nem tették meg (vagy egyáltalán nem dolgoztak a saját területükön), azok a későbbiekben ezt nagyon meg is bánták.
A legtöbb cégnél ugyanis nagy előnyt jelent, ha mégis van némi tapasztalat a hátad mögött, már csak azért is, mert könnyebbé válik a betanításod is. Arról nem is beszélve, hogy már tudod, milyen másokkal együtt dolgozni, ami szintén pozitívum az interjúztató szemében.
Az is előny, ha kipróbálod magad bizonyos szakkörökön, projektekben, vagy a munkádhoz kapcsolódó önkénteskedést vállalsz.