Veled is előfordult már, hogy kimostál egy adag ruhát, egy igazán jó illatú öblítőt is használtál, majd teregetésnél mégis rossz szagokkal szembesültél? Ennek bizony jó néhány oka lehet, köztük olyanok is, amelyekről talán nem is gondolnád, hogy hamar megfosztják a ruhákat attól, hogy illatozzanak, minket pedig arra késztethetnek, hogy akár újra is indítsuk az adott mosást.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1. Nem elég tiszta a mosógéped
Ha arról van szó, milyen háztartási cikkeket takarítsunk ki rendszeresen, a legtöbbünknek elsők közt biztosan nem a mosógép jut eszébe. Olyanok is vannak, akik egészen addig nem törődnek a mosógépük kitisztításával, amíg az meg nem hibásodik. Nos, ami a ruhákat illeti, még eddig a pontig sem kell eljutni ahhoz, hogy kellemetlen szagúak legyenek.
„A mosógépek, különösen a nagy hatékonyságú modellek a mosószer, a lágyítószer és a szennyeződések maradványait a mosógép belsejében, a kádban, a tömlőkben és a szivattyúban rejtik el” – árulta el Mary Gagliardi, a Clorox szakértője a Southern Livingnek. Hozzátette, hogy ez tökéletes környezetet teremt a baktériumok szaporodásához, amelyek végül átkerülnek a ruháinkra, és kellemetlen szagúak lesznek.
Hogy ne így legyen, Gagliardi és Morgan LaLonde, a Whirlpool márkamenedzsere is azt ajánlja, hogy 30 mosásonként vagy havonta egyszer tisztítsuk ki a mosógépünket. A legjobb, ha ilyenkor lefuttatunk egy tisztítási programot az üres mosógépben. Ha pedig úgy látjuk, hogy a ruháink koszosabban kerülnek ki a mosógépből, mint korábban, akkor előbb is érdemes kitisztítanunk. Ezt a mosógépünk kézikönyvéhez igazodva megtehetjük fehérítővel, mosógép tisztító tablettával vagy szódabikarbónával is.
A cikk folytatódik, lapozz!