A legjobb utazós könyvek, nem csak nyaralásra

A legjobb utazós könyvek, nem csak nyaralásra

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / A legjobb utazós könyvek, nem csak nyaralásra

Akár utazol a nyáron, akár kimarad idén nálad a nyaralás, egy utazós könyvet legalább érdemes felvenned a nyári olvasnivalóid listájára. Utazós könyveket nem feltétlenül azért érdemes olvasnod, hogy válassz magadnak is egy úticélt és nyakadba vedd a világot, hanem azért is, mert segítenek a tervezésben, ha egy kicsit változtatnál az életeden, amihez maga a nyár is egy jó időszak.

Eric Weiner, A boldog zarándok, 2009.

Eric Weiner Liz Gilbert-hez hasonlóan azért indult útnak, hogy megtalálja a boldogságot, amelyről nem is sejtette az elején, hogy mennyire apró dolgokban fogja majd meglátni a világ legeldugottabb, legkisebb szegleteiben.

Gyakran halljuk, hogy a boldogságot a hétköznapi, kisebb dolgokban érdemes keresnünk, és ez a könyv éppen erről szól, hogy milyen apró csodákban láthatjuk meg a boldogságot.

Ha egy olyan utazós könyvet olvasnál, amely ad majd valami pluszt az életedhez, akkor ez lesz a neked való mű.

Alex Garland, A part, 1997.

A part története sokaknak ismerős lehet a Leonardo DiCaprio főszereplésével készült hasonló című filmből, amelynek ez a regény volt az alapja.

A történetben Richard, a hátizsákos turista érkezik meg Délkelet-Ázsiába, ahol egy vakítóan fehér homokos tengerpartos, elveszett kis szigetről hall Thaiföld közelében, amelyet aztán felkutat.

A part egyszerre utazós könyv, romantikus történet és helyenként horrorszagú kalandregény, így ha egy nagyon izgalmas utazásos művet olvasnál, mi ezt ajánljuk neked.

Jack Kerouac, Úton, 1957.

Mára már legendássá vált Kerouac könyve, amelynek a megszületése is éppen annyira izgalmas és kalandos, mint maga a történet.

Az író állítólag egy hosszú jegyzettekercsre írta meg a regényét először, bármiféle központozás nélkül, kézzel.

A beatnemzedékről ad remek képet ez a mű, melyben három fiatal szeli át Amerikát egy autóban, miközben keresik saját magukat.

Ha egy klasszikust olvasnál utazás témában, és még nem találkoztál ezzel a regénnyel, mi ezt javasoljuk neked.

Peter Mayle, Bor, mámor, Provance, 1989.

Utazási és gasztronómiai regényként ismerjük a Bor, mámor, Provance című könyvet, amely lassan 30 éves lesz.

A könyvben Provance igazi csodáit, gyönyörű tájait, finom ételeit és káprázatos italait ismerheted meg, mindemellett pedig a bortermelés érdekes világát, amelyhez hatalmas üzleti verseny kötődik.

A könyvből szintén készült egy film is, akárcsak A partból, ezért ha csak azt ismered, érdemes elolvasnod az alapművet is, amelyből adaptálták.

A sárga ruhás lány, Hogyan lettem világutazó (és hogyan lehetsz te is)?, 2016.

Harmincz Rita, vagy ahogyan a legtöbben ismerik A sárga ruhás lány főként Indonéziában, Délkelet-Ázsiában kalandozik, és élményeiről vezet egy blogot is.

Egyszerre praktikus olvasmány leendő világutazók számára a könyve, de érdekes regény is egyszerre, melyben eddigi uatzási élményeiről mesél.

A sárga ruhás lány két éve döntött úgy, hogy maga mögött hagyja addigi életét, és inkább nyakába veszi a világot, hogy így ismerjen meg új helyeket és kultúrákat.

Ha egy valódi utazásról szóló történetet keresel, és nyitott vagy a hazai szerzők műveire, akkor ezt a könyvet ajánljuk neked.

VIDEO 2024 legszebb sminktrendje, a gyöngyházfényű smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!